Ošetření dítěte v ordinaci je velmi specifická záležitost. Proto apeluji na rodiče, aby první návštěvu neodkládali a  nepřicházeli, až když se vyskytly první problémy.

Kdy přijít poprvé s dítětem? První návštěvu doporučuji mezi prvnim a druhým rokem, v případě jakýchkoliv problémů a dotazů samozřejmě kdykoliv dříve. První návštěvy, kdy dítě má v ústech pár mléčných zoubků často bez kazů, slouží k získání důvěry malého pacienta a k tomu, aby se dítě v ordinaci "rozkoukalo" a naučilo se otevřít pusu "jako vrata od garáže" a aby se nebálo toho, že se v jeho ústech "něco dělá". Zároveň mají první návštěvy význam pro rodiče, protože se během nich dozví, jak o chrup dítěte pečovat. Zde zmíňuji zvlášť důležitost preventivních prohlídek, dohled rodičů nad čistěním zubů (dítě si zuby samo vyčistit nedokáže, proto mu rodiče musí zuby dočisťovat) a správnou výživu dítěte. Když se po několika takovýchto (spíše motivačních) návštěvách objeví u dítěte kaz, je mnohem snazší ho ošetřit, protože jsme "staří známí" a máme jeho důvěru.

Jak dítě roste dohlížíme na výměnu chrupu a kromě kazů sledujeme výskyt ortodontických vad. V případě potřeby ortodontické léčby úzce spolupracujeme s ortodontistou, který rozhodne o dalších možnostech léčby.

Další informace o dentální hygieně u dětí, o výživě, fluoridaci a jiné naleznete také v "hygienickém koutku".